Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Rymanów-Zdrój to nieduże uzdrowisko umieszczone w północnej części Beskidu Niskiego. Wypoczywa w pięknej dolinie potoku Tabor i objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Utworzone w noclegi rymanow zdroj przeciwnej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w pomaganiu dzieci, a dodatkowo w kuracjach twarzy z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek i aparatów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska widzi się rok 1876 r., gdy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, kiedy pokazało się po badaniach, wysokim stężeniu jodu i żelaza. W dodatkowych latach instalowane były śledzenia dodatkowych źródeł, którym dominował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na prezentacji ekologicznej w Krakowie w 1882 r. Znacznie łatwo zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały te wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, a ponad zalewem Tabor wytyczono ogród z alejkami spacerowymi. Z kluczowej zabudowy Rymanowa-Zdroju do naszych czasów przeszło niewiele, ze powodu na współczesne, że przetoczył się tędy front A oraz II wojny światowej. Dziś dostrzec można kilka przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w ostatnim Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z pięknym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, chwytającym się wzdłuż Taboru. Istnieje tu cisza i starannie, co sprzyja relaksowi i kuracjom. Nowoczesne zabiegi medyczne można uzupełniać spacerami po ziemi. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z środowiskami wypoczynku. Pokazują one na sąsiednie wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju bądź do niebędącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych z nich ustawiono przyrządy do ćwiczeń, tworząc szlaki połączone z siłownią na jakimkolwiek powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne występowania z wolnymi wejściami z zewnątrz budynku, zapewniającymi poczucie dyskrecji, komfortu oraz zabezpieczenia pobytu.

Noclegi w pojedynczym sercu Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny wypoczynek, nakłaniająca do ruchów i aktywnego wypoczynku. Możliwość zastosowania z ambulatoryjnych środków medycznych udzielanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia tworzą się z salonu, sypialni, w pełni wyposażonej kuchni lub dodatku kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We ludziach miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Małżeństwa jest ogródek z środowiskiem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, wózki i wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działce czy na ścieżce osiedlowej.